پنج شنبه, 11 دی 1348 ساعت 00:00

ورق آلومینیوم 6061

 ورق آلومینیوم 6061

ويژگی های شرکت آلومينيوم پخش ايران:
-ارائه فاکتور رسمی درصورت درخواست مشتری
-ارسال سفارشات به سراسر کشور در کم‌ترين زمان ممکن
-ضمانت محصولات         
-  فروش عمده و جزئی      
-آمادگی همکاری با شرکت‌های خودروسازی، قطعه‌سازی و تراشکاری
برای تهيه و سفارش اين محصول می توانيد درخواست خود را با ذکر مشخصات فنی و حجم مورد نياز از طريق راه های ارتباطی موجود به واحد فروش ما ارسال نماييد.همکاران ما در اين بخش برای شما پيش فاکتوری با ذکر جزئياتی مانند قيمت، نحوه تسويه حساب، زمان بارگيری و ارسال محصول براي شما ارسال خواهند کرد.در صورت توافق نهايی و پرداخت وجه از سمت شما طبق برنامه ارسال محصول سفارش شده انجام خواهد شد.
ساعات پاسخگويی از ساعت 8 الی 18

تلفن تماس

۶۶۳۹۱۱۴۰

۶۶۳۹۱۱۳۰

۶۶۳۹۱۱۲۰

۶۶۳۹۱۱۱۰

جباری:09129329587

سبحانی :09127773502

این ورق در گروه 6 آلیاژهای آلومینیومی قرار می گیرد، گروهی که یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع آلومینیوم ها را در خود جای داده است مانند آلومینیوم 6061 و 6063.
سایز موجود میلیمتر الی 250 میلیمتر میباشد
منیزیم و سیلیسیم دو عنصر آلیاژی اصلی این گروه را تشکیل می دهند. منیزیم با وزن بسیار کم اما مقاومت بالا، پایداری و مقاومت در برابر حرارت و امواج الکترومغناطیسی باعث مقاومت بسیار بی نظیر این گروه از ورق ها و به کارگیری آنها در صنایعی مانند هوا فضا، خودروسازی و تجهیزات الکترونیکی شده است.
درصد بیشتر سیلیسیم، در صنایع فلزی مانند ریخته گری های فولاد، آلومینیوم و صنایع حساس شیمی به کار گرفته می شود. ترکیب این ماده در ورق آلومینیوم آن را مقاوم تر می کند و باعث تولید آلیاژهای کاربردی تر می شود.
ورق آلومینیوم 6061 برای ساخت پایه یا پروفیل های آلومینیومی نیز بکار گرفته می شوند. از بیشترین کاربرد این ورق آلیاژی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
ساخت پایه های نرده آلومینیوم در صنعت نرده سازی
ساخت پروفیل های آلومینیومی
تولید لوله های آلومینیومی
کاربرد در صنایع خانگی مانند ساخت کابینت آشپزخانه
صنایع دریایی مانند ساخت بدنه کشتی به علت عدم خوردگی و زنگ زدگی
صنایع خودرو سازی و ساخت قطعات خودرو
صنایع الکتریکی و کاربرد در ساخت قطعات تلفن همراه

از ویژگی‌های مهم این آلیاژ می‌توان به قابلیت جوشکاری و ماشسنکاری آن اشاره کرد؛ آلومینیوم ۶۰۶۱ معمولاً در طول فرایند ساخت تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرند، که آلیاژهای 6061o(آنیل شده) T6-6061 (رسوب سختی مصنوعی پس از عملیات حل سازی) مثال‌هایی از انواع مختلف عملیات حرارتی هستند. معمولا  از ورق آلومینیوم ۶۰۶۱ در صنایع تجهیزات و اجزاء وسایل نقلیه دریایی استفاده می‌شود. به خاطر نسبت استحکام به وزن خوب این آلیاژ، از آن می‌توان در سازه‌های سنگین که نیاز به مقاومت به خوردگی نیز وجود دارد، استفاده کرد ورق ۶۰۶۱ به راحتی جوشکاری و ماشین کاری می‌شود. این ورق با روش‌های استاندارد مختلفی قابلیت شکل دادن و عملیات حرارتی دارد.

ورق آلومینیوم 6061 مقاومت در برابر خوردگی ودر ماشین کاری ها استفاده می‌شود و آن را به عنوان پرکاربردترین درجه آلومینیوم تبدیل می‌کند. ورق آلومینیوم 6061 قابل استفاده با حرارت است، در مقابل ترک خوردگی در اثر فشار مقاومت می‌کند، جوش و ماشین آسان است، اما در شکل پذیری محدود است. ورق آلومینیوم 6061 برای قاب بندی‌های  ، صفحات پایه، واشر، موتور سیکلت و قطعات خودرو و غیره ایده آل است.

قیمت عمده ورق آلومینیم بر پایه چه معیاری انجام می گیرد؟ چگونه میتوان برای خرید ورق آلومینیوم 6061 اقدام نمود؟ در آلومینیوم های رده 6 کدام نوع کاربرد بیشتری دارد؟ آشنایی با ویژگی ها و مزایای آلومینیوم های 6061.
متریال اصلی آلومینیوم های رده 6 از جنس شمش های تی بار می باشد از جمله معرف ترین و پر کاربرد ترین زیر گروه های رده 6 می توان به آلیاژ های 6061 و 6062 و 6063 اشاره کرد، از جمله مزایا این آلیاژها می توان به جلو گیری از خوردگی و مقاوم به رطوبت و جلو گیری از زنگ زدگی اشاره کرد، از جمله معیار های تعیین قیمت آلومینیوم نه تنها قیمت پایه آن بلکه به هزینه سر بار هم باید اشاره کرد در واقع مرکز تعیین قیمت آلومینیوم در لندن می باشد که مراکز فروش آلومینیوم در تهران متناسب با این مراکز تعیین قیمت می کنند.

ساعات پاسخگویی از ساعت 8 الی 18

خواندن 2478 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 دی 1399 ساعت 15:27