شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 16:54

ورق آلومینیوم 6061

ورق آلومینیوم 6061 ورق آلومینیوم 6061

 

این ورق در گروه 6 آلیاژهای آلومینیومی قرار می گیرد، گروهی که یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع آلومینیوم ها را در خود جای داده است مانند آلومینیوم 6061 و 6063.
سایز موجود میلیمتر الی 250 میلیمتر میباشد
منیزیم و سیلیسیم دو عنصر آلیاژی اصلی این گروه را تشکیل می دهند. منیزیم با وزن بسیار کم اما مقاومت بالا، پایداری و مقاومت در برابر حرارت و امواج الکترومغناطیسی باعث مقاومت بسیار بی نظیر این گروه از ورق ها و به کارگیری آنها در صنایعی مانند هوا فضا، خودروسازی و تجهیزات الکترونیکی شده است.
درصد بیشتر سیلیسیم، در صنایع فلزی مانند ریخته گری های فولاد، آلومینیوم و صنایع حساس شیمی به کار گرفته می شود. ترکیب این ماده در ورق آلومینیوم آن را مقاوم تر می کند و باعث تولید آلیاژهای کاربردی تر می شود.
ورق آلومینیوم 6061 برای ساخت پایه یا پروفیل های آلومینیومی نیز بکار گرفته می شوند. از بیشترین کاربرد این ورق آلیاژی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
ساخت پایه های نرده آلومینیوم در صنعت نرده سازی
ساخت پروفیل های آلومینیومی
تولید لوله های آلومینیومی
کاربرد در صنایع خانگی مانند ساخت کابینت آشپزخانه
صنایع دریایی مانند ساخت بدنه کشتی به علت عدم خوردگی و زنگ زدگی
صنایع خودرو سازی و ساخت قطعات خودرو
صنایع الکتریکی و کاربرد در ساخت قطعات تلفن همراه

 

 

قیمت عمده ورق آلومینیم بر پایه چه معیاری انجام می گیرد؟ در آلومینیوم های رده 6 کدام نوع کاربرد بیشتری دارد؟ آشنایی با ویژگی ها و مزایای آلومینیوم های 6061.
متریال اصلی آلومینیوم های رده 6 از جنس شمش های تی بار می باشد از جمله معرف ترین و پر کاربرد ترین زیر گروه های رده 6 می توان به آلیاژ های 6061 و 6062 و 6063 اشاره کرد، از جمله مزایا این آلیاژها می توان به جلو گیری از خوردگی و مقاوم به رطوبت و جلو گیری از زنگ زدگی اشاره کرد، از جمله معیار های تعیین قیمت آلومینیوم نه تنها قیمت پایه آن بلکه به هزینه سر بار هم باید اشاره کرد در واقع مرکز تعیین قیمت آلومینیوم در لندن می باشد که مراکز فروش آلومینیوم در تهران متناسب با این مراکز تعیین قیمت می کنند.

خواندن 1714 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 تیر 1397 ساعت 13:23